هواکش های خانگی و آنچه باید بدانید

یکی از وسایلی که هرخانه ای (به خصوص خانه های بزرگ) لازم دارد، هواکش است. به عنوان مثال در تمامی خانه ها لازم است تا از هواکش در حمام استفاده بشود، دلیل این امر هم آن است که هواکش مانع از زنگ زدگی و پوسیدگی شیرآلات درون حمام می شود، به علاوه زمانی که شما از هواکش استفاده می کنید بطور خودکار جلوی رشد باکتری و قارچ را هم در حمام تان می گیرد.

بطور کلی هواکش های خانگی انواع و اقسام مختلفی دارند و شما می توانید براساس اطلاعات و تجربیات تان مناسب ترین آن ها را تهیه کنید. اما ببینیم در خرید هواکش های خانگی چه نکاتی را باید مد نظر قرار بدهیم تا متضرر نشویم و بتوانیم خرید خوبی را تجربه کنیم.

هواکش های خانگی (تهویه های خانگی) یکی از وسایلی هستند که از گذشته های دور در همه ی خانه ها استفاده می شدند البته شاید نه به شکل امروزی و اینقدر مدرن اما بازهم وجود داشتند و مردم از آن ها برای تهویه ی هوا و خروج هوای آلوده و مرطوب و بوجود آوردن گردش هوا درون خانه استفاده می کردند.
هواکش های خانگی را می توانید در مکان هایی مثل خانه های مسکونی، شرکت های کوچک و بخش های اداری مختلف مورد استفاده قرار بدهید.

هواکش می تواند هوای آلوده را از محیط خارج کند و بجای آن هوای فرش و تازه را وارد کند.

در بازار امروز انواع و اقسام هواکش های خانگی و صنعتی وجود دارند و به محض اینکه شما وارد مغازه ای بشوید و بخواهید یکی از آن ها را تهیه کنید فروشنده هزار مدل از آن ها را به شما معرفی می کند.
هواکش های خانگی بطور معمول از هواکش های صنعتی کوچکتر هستند و ساختار ساده تری هم دارند (تقریبا همه ی آن ها از یک موتور، پروانه های دو الی چند پر و قاب محافظ تشکیل شده اند).
عملکرد این هواکش ها به این صورت است که هوا را موازی با محور اصلی شان به درون خودشان می کشند و بعد هوای تازه و فرش را به درون خانه وارد می کنند.

انواع هواکش های خانگی

بطور کلی می توانیم هواکش های خانگی را به سه دسته ی مختلف تقسیم بندی کنیم:

1- هواکش های خانگی پروانه ای

هواکش های خانگی ساختار و فیزیک خیلی ساده ای دارند، چند پره ی پلاستیکی یا فلزی دارند که خیلی ساده به موتور الکتریکی هواکش وصل شده اند و همه ی آن ها هم درون یک محفظه ی پلاستیکی قرار گرفته اند.

2- هواکش های خانگی لوله محوری

این نوع هواکش ها معمولا نسبت به هواکش های خانگی پروانه ای کمتر در مصارف خانگی استفاده می شوند و کاربردشان بیشتر در مقاصد صنعتی است. ساختار آن ها هم شبیه به همان هواشک های خانگی پروانه ای است و تنها تفاوت شان در محفظه ی نگهدارنده شان است.

3- هواکش های خانگی پره محوری

نکات اصلی خرید هواکش خانگی

اما ببینیم نکات اصلی در خرید هواکش های خانگی چه چیزهایی هستند:

1- سر و صدای هواکش خانگی
عموما به دلیل اینکه ما از هواکش ها درون خانه استفاده می کنیم صدای آن ها خیلی برای مان مهم است و شاید یکی دو روز بتوانیم صدای بلند آن ها را تحمل کنیم اما مطمئنا بعد از چند روز صدای آن ها برای مان آزاردهنده خواهد بود. به همین علت یکی از مهم ترین مواردی که در خرید هواکش های خانگی باید به آن ها توجه کنیم سر و صدای تولیدی آن ها است.

2- محل نصب هواکش خانگی
یکی دیگر از مواردی که باید در زمان خرید هواکش های خانگی مد نظر قرار بدهید محل نصب آن است. سعی کنید اول جای هواکش را انتخاب کنید، مشخص کنید که هواکش شما چه اندازه ای می تواند باشد و بعد در زمان خرید با توجه به آن از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما معرفی کند.

3- ظرفیت کنترل گرد و غبار و رطوبت
سومین نکته ای که باید به آن توجه کنیدژ در مقابل رطوبت و گرد و غبار هوا است. این یعنی این که شما در زمان خرید هواکش باید از فروشنده بخواهید به شما در رابطه با این موضوع و میزان کنترلی که هواکش می تواند در برابر این موضوع داشته باشد، توضیح بدهد.

4- تایمر هواکش
برخی هواکش های خانگی اپشنی به اسم تایمر دارند که می توانند بطور اتومات خاموش و روشن بشوند. اگر احساس می کنید که با توجه به نوع کاربرد هواکش برای شما، این اپشن ضروری است حتما در زمان خرید آن را هم مد نظر قرار بدهید. اگر می خواهید برای حمام تان هواکش بخرید سعی کنید حتما نوع تایمر دار آن را انتخاب کنید.

5- قدرت مکش هواکش
یکی دیگر از موارد ضروری که در زمان خرید هواکش باید به آن توجه کنید، قدرت مکش هواکش است. این قدرت با معیاری به نام CFM سنجیده می شود و مشخص کننده ی این است که هواکش شما چند متر مکعب هوا را می تواند در یک ساعت بکشد.
6- گارانتی محصول هواکش
آخرین نکته ای که لازم است در زمان خرید هواکش خانگی به آن توجه کنید بحث گارانتی است. در زمان خرید هواکش از فروشنده بخواهید خیلی صریح و مشخص در رابطه با گارانتی هواکش به شما توضیح بدهد و مطمئن بشوید که گارانتی این محصول معتبر است و می توانید در مواقع لزوم از آن ها استفاده کنید.

برای خرید و مقایسه ی انواع هواکش خانگی می توانید به وب سایت و فروشگاه آنلاین اول صنعت مراجعه کنید.

سخن آخر
سعی کنید قبل از خرید هرگونه وسیله ی صنعتی و خانگی خوب در مورد آن تحقیق کنید تا در زمان خرید دچار سردرگمی نشوید و بتوانید خرید خوبی انجام بدهید.

 سر و صدای هواکش خانگی ،محل نصب هواکش خانگی ، تایمر هواکش ، قدرت مکش هواکش ، گارانتی هواکش ، تهویه ی هوا ، هواکش های خانگی و صنعتی ، خرید هواکش خانگی ، خرید هواکش های خانگی ، هواکش و تهویه ، فن گلخانه ای ، هواکش خانگی ، ،تهویه، تهویه هوا، صنعت، صنعتی، کارخانه‌ها، محیط‌، محیط‌ های صنعتی، هوا، هواکش، هواکش صنعتی، هواکش سانتریفیوژ سقفی